Nica nije uspela da zadrži šanse za plasman u narednu fazu.

Gledajte KlikTV putem vaših telefona (preuzmite KlikTV aplikaciju na Play Store-u klikom na KlikTV ili na App Store-u klikom na KlikTV) ili na racunarima ukucajte www.kliktv.rs.

***

Konačni obračun u Ligi Evrope, kada je reč o grupnoj fazi, počeo je večeras utakmicama petog, pretposlednjeg, kola.

U Nemačkoj u Gelzerkirhenu sastali su se Šalke i francuski predstavnik Nica.

Šalke je slavio rezultatom 2:0 i tako zadržao stopostotan učinak u grupnoj fazi, dok je Nica novim porazom izgubila šansu za plasman u narednu rundu pa se tako okreće samo domaćem šampionatu gde zauzimaju prvo mesto. U nastavku možete videti tok i najaznimljivije detalje sa meča.

PRVO POLUVREME!

1' Meč je počeo.

4' Izjednačena igra na obe strane.

10' Sjajan napad Šalkea preko Tekpetea, ali je odlično reagovao golman Nice, Kardinale.

14' GOOOOOOOOL! Golman Nice je "prosuo" sve što je dobro uradio u prethodnom napadu pošto je kiksnuo i tako omogućio Šalkeu da dođe u vođstvo. Strelac je Konpljanka.

17' Nica se probudila nakon primljenog pogotka, potšo je Grk Donis pogodio prečku udarcem sa ivice šesnaesterca.

35' Nakon šansi koje je imala Nica igra se smirila i igralo se na sredini terena. Igrači Šalkea nisu želeli da srljaju.

45' Sudija Agajev je označio kraj prvog dela igre.

DRUGO POLUVREME!

47' Počeli su ofanzivno fudbaleri domaće ekipe kako bi duplirali prednost na samom startu ovog dela igre.

65' Dvostruku izmenu izvršio je trener Nice kako bi pokušao da napravi pozitivan rezultat i ostane u trci za plasman u narednu fazu Lige Evrope.

80' Penal za Šalke! Oštar start u kaznenom prostoru.

81' GOOOOOOL! Aogo je jedanaesterac pretvorio u pogodak.