Sve smo bliži Mundijalu!

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Moldaviju sa 3:0 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo, zahvaljujući odličnoj partiji na stadionu Partizana.

Srbija je pitanje pobednika rešila već u prvom poluvremenu. Iznenađenje selektora Slavoljuba Muslina u startnoj postavi bio je Mijat Gaćinović i to je urodilo plodom.

Upravo je ofanzivac Ajntrahta iz Frankfurta na drugoj utakmici za seniorsku reprezentaciju postigao drugi gol.

Kolarov je centrirao sa leve strane, Tadić je promašio loptu, a Gaćinović se našao na pravom mestu i zatresao je mrežu Moldavaca u 20. minutu.

Deset minuta kasnije, Kolarov se upisao u strelce. Tadić i Gaćinović su kreirali akciju, koju je levi bek "orlova" krunisao pogotkom.

Aleksandar Mitrović je u 33. minutu mogao da zatrese mrežu Moldavije, ali se isprečila stativa.

U drugom poluvremenu, Srbija nije bila previše zainteresovana za napad, ali je Mitrović ipak uspeo da zatrese mrežu posle centaršuta Kostića u 81. minutu.

U narednom kolu "orlovi" gostuju Irskoj, koja je remijem protiv Gruje ostala na drugom mestu u grupi 13 bodova, dok Srbija ima 15.