Fudbaleri Partizana poraženi su na svom terenu od ekipe Mančestera junajted sa 0:1 (0:1) u meču 3. kola Lige Evrope.

Strelac jedinog gola na meču bio Entoni Marsijal u 44. minutu meča. U ovaj meč crno-beli su ušli sa najjačim sastavom. Partizan je u toku meča povremeno bio dosta bolji, a zbog sumnjivih sudijskih grešaka crno-beli su ostali bez bodova.

Posle ovog kola Partizan ostaje na 4 boda iz tri kola, dok Junajted sada ima 7 bodova iz isto toliko kola. Ove dve ekipe ponovo igraju 7. novembra u Mančesteru.

Današnji susret dva tima je bio prvi posle 53. godine, kad su se sastali u polufinalu Kupa evropskih šampiona.

TOK MEČA:

DRUGO POLUVREME:

93. minut - Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za 3 minuta. Partizan napada svim silama, ali lopta neće u gol.

87. minut - Pokušao je Natho sa ivice šesnaesterca, ali lopta ide tik preko prečke. Još jedna sjajna šansa propala je za Partizan.

83. minut - Nova sjajna prilika za Partizan. Probao je Asano glavom posle kornera, ali brani golman Mančestera.

80. minut - U igru ulazi Pereira, izlazi Garner.

78. minut - Partizan kontroliše ritam meča, niže šanse, ali ne uspeva da izjednači. Igra se na polovini Mančester junajteda.

73. minut - Nova prilika za Partizan. Raspalio je po lopti Sadik, a lopta prolazi tik pored stative golmana Romera.

67. minut - Dve sporne situacije u samo dva minuta u šesnaestercu Junajteda. Prvo je Natho šutirao, delovalo je da je lopta pogodila u ruku nekog od igrača odbrane Junajteda. Zbog prigovora je dobio žuti karton. U sledećem napadu ponovila se i slična situacija u kojoj je usporeni snimak pokazao igranje rukom Vilijamsa. Sudija nije dosudio penal za crno-bele, a i Miletić dobija žuti karton.

62. minut - Rašford se našao nadomak gola Partizana i pokušao petom da proigra Matu, ali je to loše učinio.

59. minut - Trener Mančester junajteda Olegunar Solskjer iz igre izvodi Marsijala i Van Bisaku, a u igru uvodi Danijela Džejmsa i Rašvorda.

52. minut - Ponovo je Suma mogao da izjednači. Prevario je svoje čuvare, i sa sredine šesnaesterca šutirao ka golu. Ipak, Romero zaustavlja njegov udarac.

47. minut - Natho je izveo slobodan udarac, ciljao je ugao, ali je bio neprecizan.

46. minut - Odmah je Sadik krenuo u trk ka golu Junajteda. Napadač Partizana fauliran je ispred gola gostiju, a Džons dobija žuti karton. Slobodan udarac izvodi Natho, a lopta prolazi pored gola.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Sudija Fernandez svira kraj prvog poluvremena bez ijednog minuta nadoknade.

43. minut - Antoni Marsijal rutinski koristi penal i dovodi Junajted u vođstvo od 1:0.

41. minut - Kontra crno-belih, šansa za Asana! U padu je šutirao, ali je bio neprecizan!

38. minut - Stativa za Junajted! Pokušao je Džesi Lingard vrlo lukavo i malo je falilo da lopta završi iza leđa Stojkovića.

31. minut - Još jedan prekid izveo je Tošić, bez opasnosti po gol gostiju.

22. minut - Ponovo je zapretio Mektomini, ali lopta ide preko gola.

19. minut - Čekaju igrači Partizana neku grešku rivala, kako bi krenuli u kontra napad. Međutim, mirni su u pasu učenici Ole Gunara Solskejera. Tvrd meč za sada.

15. minut - Velika šansa za Junajted! Mata je izveo "skraćeni" korner, na "drugoj" stativi usamljen je bio Mektomini, šutirao je glavom i zatresao mrežu, ali sa spoljnje strane.

11. minut - Napad Junajteda i dobra reakcija Ostojića.

9. minut - Asano je probio po levom krilu i pokušao da centrira pored Van Bisake, ali je to učinio loše.

7. minut - Centaršut Tošića, Sadik je pokušao glavom. Lopta odlazi preko prečke.

3. minut - Dobra lopta za Sadika, Romero je istrčao i bio brži. Loše je ispucao loptu koja odlazi u aut.

18:55 - 1.minut - Utakmica je počela!

18:50 - Igrači izlaze na teren, Stojković kao kapiten predvodi crno-bele, a Hari Megvajer Mančester junajted. I to na svom prvom nastupu za Junajted u Ligi Evrope.

18:23 - Počelo je zagrevanje pred večerašnji spektakl:

17:50 - Stigli su "crveni đavoli" na stadion crno-belih.

17:45 - Šef stručnog štaba Mančester junajteda, Ole Gunar Solskjer predm meč je rekao sledeće:

- Liga Evrope je bitna za nas. Poslednji put kada smo bili u tom takmičenju osvojili smo ga. Ipak, nema garancije za novi trijumf. Liga šampiona je cilj, nebitno da li kroz plasman u Premijer ligi ili kroz Ligu Evrope. Samo što u ovom takmičenju nema garancija, zbog povreda, rotacija, duge sezone... Tek je novembar, daleko je maj - rekao je Solskjer.

17:30 - Očekivanja pred meč sa Mančester junajtedom izneo je šef stručnog štaba Partizana, Savo Milošević.

- Verujem da možemo da očekujemo maksimum od Partizana svih 90 minuta. To smo već pokazali u prethodnom periodu. Videćemo koliko će to biti dovoljno. Ne možemo predvideti snagu i ekipu Mančestera, ali dužni smo da damo svoj maksimum. Kada sam došao, ideja mi je bila da Partizan približim evropskim ekipama. Mislim da je Partizan pokazao napredak u tim evropskim utakmicama. Ovo je prilika da još jednom vidimo koliko smo se približili evropskom klubovima. Ako u tome uspemo, to će biti veća pobeda i od tri boda, iako se nećete složiti sa mnom - rekao je Milošević.

View this post on Instagram

🙏🏆

A post shared by FK Partizan (@partizanbelgrade) on

17:16 - Novinar Tajmsa Pol Hirst uživa u beogradskom popodnevu u Humskoj, što je podelio na svom Tviter nalogu:

15:40 - Na stadionu Partizana održana komemoracija poginulim u padu aviona u Minhenu 1958. godine

Komemorativni skup je održan na stadionu Partizana, ispred Mančester Junajteda koji gostuje u Beogradu tek drugi put otkako se tragedija dogodila pre 61 godinu. Stadion je bio mesto posljednje odigrane utakmice pre sudbonosnog putovanja natrag u Mančester preko Minhena.