Fudbaleri Partizana plasirali su se u Ligu Evrope nakon što su u dvomeču bili bolji od ekipe Moldea iz Norveške.

Partizan je uspeo da odbrani 2:1 iz Beograda tako što je u Norveškoj odigrao nerešeno, a rezultat je bio 1:1. Junak Partizana bio je Nemanja Miletić koji je u 80. minutu postigao odlučujući pogodak.

Molde je poveo u 72. minutu posle greške odbrane Partizana. Džejms je sa svega 2-3 metra dao gol u mrežu Stojkovića.

Žreb za grupnu fazu Lige Evrope biće održan u petak u 13 sati.

TIMOVI:

MOLDE: Kraniks - Haraldsed, Gabrijelsen (k), Foren, Haugen - Aursnes, Husain - Boli, Volf Eikrem, Hestad - James.PARTIZAN: Stojković - N. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević - Zdjelar, Šćekić - Tošić, Suma, Asano - Sadik.

TOK MEČA

90+1. minut - Žuti karton za Stojkovića.

90. minut - Igra se još pet minuta.

89. minut - Napada Molde, Partizan se brani!

80. minut - MILETIĆ daje goool! Bek Partizana je posle kornera Tošića sa šest metara glavom matirao domaćeg golmana!

72.minut - Džejms dao gol! Molde - Partizan 1:0!

69. minut - Druga izmena u Partizanu. Umesto Sadika u igri je Ožegović.

68. minut - Velika prilika za Partizan. Dobra akcija Tošića i Zdjelara, Urošević je bio sam na levoj strani, ali nije ni centrirao ni šutirao.

63.minut - Molde igra daleko bolje nego u prvom poluvremenu.

59. minut - Prva izmena u Moldeu, domaćin menja u ofanzivnoj liniji. Omoidžunfo je ušao u igru umesto Bolija, strelca gola za Molde u Beogradu.

57. minut - Prvi opasniji napad Partizana u drugom poluvremenu. Suma je vukao loptu 30-tak metara, pokušao da uposli Sadika ali se ovaj nalazio u ofsajdu.

51. minut - Greška fudbalera Partizana, Ejkrem je opasno šutirao, ali lopta je protunjala pored stative.

46.minut - Počelo je drugo poluvreme, presudnih 45 minuta za evropsko Partizana.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: MOLDE - PARTIZAN 0:0

45.minut - Bez nadoknade vremena, kraj prvog poluvremena u Norveškoj bez golova

32. minut - Žuti karton za fudbalera Moldea, Forena

29.minut - Norvežani su nervozni, bune se posle odluke sudije koja im ne ide na ruku...

23.minut - Molde je krenuo u ofanzivu, ali Partizan siguran u odbrani

19. minut - Sa tribina se čuje pesma "grobara", a golman Moldea pune ruke posla.

15. minut Dobar početak Partizana. U potpunosti kontrolišu utakmicu, Asano i Tošić aktivno učetvuju u svakoj akciji crno-belih.

11. minut - Ponovo je zapretio Partizan. Nova povratna lopta, ovoga puta je Sadik pronašao Zdjelara. Njegov precizan udarac uposlio je golmana Moldea, ali ostaje 0:0.

5. minut - Tošić je pokušao sa ivice šesnaesterca, golman Kraninks brani.

1. minut - Zdjelar je prvom minutu zaradio žuti karton zbog oštrog starta.