Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Helsinki pred 36.289 gledalaca sa 2:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvi gol na utakmici postigao je Ričmond Boaći u 27. minutu, a drugi gol dao je Milan Pavkov u 90. minutu. Opšti utisak je da su crveno-beli zaslužili još ubedljiviju pobedu. Revanš će se igrati sledeće srede 31. jula u Finskoj.

Crveno-beli su kontrolisali utakmicu, imali veći posed i brojne šanse, dok su se igrači Helsinkija uglavnom branili i imali samo dva šuta na gol. Zvezda je od početka napadala, pokušali su Dušan Jovančić i Branko Jovičić, ali nisu bili precizni. Gosti su u 15. minutu su zatresli mrežu, ali je gol koji je postigao Riku Riski poništen zbog ofsajda.

SASTAVI TIMOVA:

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić - Ben, Jovančić, Marin, Ivanić – Boaći. Klupa: Popović, Degenek, Pankov, Pavkov, Žander, Jevtović, Vukanović. HELSINKI (3-5-2): Rudakov – Toivomaki, Rafinja, Obilor – Mensah, Dalstrom, Para Sinistera, Kairinen, Alho - Tarasov, Riski. Klupa: Usitalo, O'Šonesi, Vertainen, Vairinen, Kusaivi Benisan, Vananen, Zeneli.

TOK MEČA:

KRAJ DRUGOG POLUVREMENA - 2:0

90. minut - GOOOOOOOOOOOL! Sjajni Pavkov je bio na pravom mestu i postigao pogodak.

87. minut - Prekršaj kapitena crveno-belih. Opao je ritam meča.

85. minut - Poslednja izmena u taboru Zvezde, na terenu je Aleksa Vukanović umesto El Fardu Bena.

73. minut - Sa tribina se čulo: "Hej, Pavkov, skoči i daj gol glavom".

72. minut - Druga izmena - Ričmond Boaći ide na klupi, Milan Pavkov izlazi na teren.

63. minut - Prva izmena u timu Crvene zvezde, ušao je Milan Jevtović umesto Mirka Ivanića.

57. minut - Majstor fudbala je Marko Marin. Naš kapiten je po levoj strani čekao pravi trenutak i uposlio Ivanića čiji je šut završio u naručju golmana Helsinkija.

53. minut - Dobra prilika za Marina, ali ništa od gola

51. minut - Veoma opasan napad Helsinkija, bilo bi problematično po Borjana da Rodić nije skrenuo centaršut Riskija u korner.

48. minut - Prva opasnosti u nastavku, dobar pokušaj Rodića zaustavio je golman Rudakov.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA (1:0)

46. minut - Korner Marina iz desnog ugla uhvatio je Ben i loptu poslao visoko iznad prečke.

45. minut - Sudija Pavel Gil produžio je prvo poluvreme za tri minuta!

41. minut - Dobar udarac kapitena Marka Marina iz slobodnjaka, sa oko 30 metara gađao je donji desni ugao, ali je golman Rudakov bio dobro postavljen.

38. minut - Novi pokušaj Branka Jovičića, šutirao je sa distance, neprecizno pored desne stative.

37. minut - Mirniji period igre nakon vođstva Zvezde, a uoči same završnice prvog poluvremena.

28. minut - Žuti karton za Stojkovića zbog faula nad Riskijem.

27. minut - GOOOOL! Krunisana je inicijativa naših momaka! Ivanić je idealno centrirao sa desnog krila, a Boaći glavom prosledio loptu u mrežu!

20. minut - I dalje traje inicijativa izabranika Vladana Milojevića, bez konkretne završnice pred golom prvaka Finske.

15. minut - Poništen je gol Helsinkija zbog čistog ofsajda u kome se našao napadač Riku Riski.

8. minut - Boaći je bio nadomak gola, ali je Obilor dobro reagovao u presudnom momentu.

5. minut - Marin se izborio za prvi korner na utakmici.

3. minut - Prvi ozbiljan napad, tekao je po desnoj strani, a završen je udarcem Ivanića.

1. minut - Utakmica je upravo počela, početni udarac izveli su fudbaleri Zvezde.