Aktuelni šampioni Srbije, fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Javor sa 2:0 na početku nove sezone Super lige.

Strelci na stadionu "Rajko Mitić" bili su Branko Jovičić u 28. i El Fardu Ben iz penala u 45. minutu.

Javor, koji se ove sezone vratio u Super ligu posle godinu dana odsustva, od 44. minuta je imao igrača manje, zbog drugog žutog kartona Bobana Derića.

Vojvodina, predvođena povratnikom na mestu trenera Nenadom Lalatovićem, pobedila je Mačvu kao domaćin u Bačkoj Palanci sa 3:1.

Nekadašnji fudbaleri Mačve bili su strelci za Vojvodinu, Bojan Matić dva puta i Miodrag Gemović jednom, dok je gol za goste dao Aleksandar Stevanović.

Čukarički je golom Luke Stojanovića sa 1:0 pobedio Napredak na Banovom brdu, dok je Mladost posle preokreta sa 2:1 u Lučanima bila bolja od Radnika.