Fudbaleri Crvene zvezde, golom Milana Pavkova u finišu utakmice, savladali su danas Mladost sa 1:0 (0:0) i obezbedili 29. titulu prvaka države dva kola pre kraja Superlige.

Sa igračem manje, zbog isključenja Marka Gobeljića u 69, Pavkov je sedam minuta pre kraja iskoristio asistenciju Milana Gajića i doneo veliko slavlje oko 7.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić".

Zvezda je do nova tri boda stigla kroz dramu, pošto je prethodno Mohamedu El Farduu Benu golman Dragan Rosić odbranio penal, a pored toga Mladost je propustila nekoliko dobrih šansi iz kontri.

Tim Vladana Milojevića je, bez obzira na kiks Radničkog i remi sa Vojvodinom 0:0, teoretski osvojio titulu drugu godinu za redom. Istovremeno, Partizan je u trećem minute nadoknade vremena trijumfovao protiv Napretka 2:1 posle preokreta. Strelac je bio Aleksandar Šćekić, pošto je sudija Bojan Nikolić procenio da je lopta koju je uputio glavom prešla gol liniju. Napredak je poveo u 20. minutu golom Andreja Ilića, a izjednačio je Danilo Pantić u 63.

Meč u Humskoj na pocetku bio je kratko prekinut zbog uvreda sa tribina predsedniku Srbije Aleksandru Vučića, a kao i na ranijim utakmicama čula su se skandiranja "Uprava napolje".

Rezultati i strelci 5. kola plej-ofa: Crvena zvezda - Mladost 1:0 (Pavkov 83), Partizan - Napredak 2:1 (Pantić 63, Šćekić 90+3 - Ilić 20), Radnički - Vojvodina 0:0, Čukarički - Proleter 3:0 (Mudrinski 6, 36, Šapić 79). Tabela: Crvena zvezda 54, Radnički 46, Čukarički 37, Partizan 36, Mladost 32, Napredak 27, Proleter 22, Vojvodina 21.